21.04.2021 3 група МСТУ ЕРЗ урок№15 Тема :Наплавляти дефекти деталей машин.

 Виробниче навчання ЕРЗ 3гр.мсту урок№15

 

Тема уроку :  Наплавляти дефекти деталей машин.

Мета уроку : Вивчити  прийоми виконання  наплавлення дефектів деталей машин.Ознайомитись з обладнанням та інструментам для виконання  наплавлення дефектів деталей машин..Формування умінь і навичок щодо застосування теоретичних знань отримання зварних швів без дефектів на практиці;

розвиваюча :

·         розвивати навички пізнавальної діяльності до самостійного  виконання  наплавлення дефектів деталей машин.

 Вселити учням впевненість у власних силах, допомогти розкрити їхні індивідуальні здібності;

·         навчити мислити і відстоювати власні переконання, поважати при цьому думки інших;

виховна :

·         формувати навички культури спілкування;

·         спонукати учнів до самостійної роботи над розвитком власного інтелекту, культурного рівня, самостійного здобуття нових знань поряд з умінням реагувати на швидкозмінні умови навколишнього світу.

 

Тип уроку : Формування первинних умінь.

 

Вид уроку: Вправи.

Відновлювальне наплавлення застосовується для отримання первинних розмірів зношених або пошкоджених деталей. У цьому випадку наплавлений метал близький за складом і механічними властивостями основного металу.

Наплавлення функційних покриттів служить для отримання на поверхні виробів шару з потрібними властивостями. Основний метал забезпечує необхідну конструкційну міцність. Шар наплавленого металу надає особливих заданих властивостей: зносостійкістьжаротривкістьжароміцністькорозійну стійкість тощо.

Найважливіші вимоги, що ставляться до наплавляння, полягають в наступному:

·         мінімальне проплавлення основного металу;

·         мінімальне перемішування наплавленого шару з основним металом;

·         мінімальне значення залишкових напружень і деформацій металу в зоні наплавлення;

·         заниження до прийнятних значень припусків на подальшу обробку деталей.

Способи наплавляння[

·         Ручне дугове наплавлення покритими електродами

·         Дугове наплавлення під флюсом дротами та стрічками

·         Дугове наплавлення у захисних газах вольфрамовими (неплавкими) і дротовими металевими (плавкими) електродами

·         Дугове наплавлення самозахисними порошковими дротами

·         Електрошлакове наплавлення

·         Плазмове наплавлення

·         Лазерне наплавлення

·         Електронно-променеве наплавлення

·         Індукційне наплавлення

·         Газополуменеве наплавлення

Газотермі́чне напи́лення (англ. Thermal Spraying) — одержання покриття із нагрітих та прискорених частинок напилюваного матеріалу із застосуванням високотемпературного газового струменя, в результаті зіткнення яких з основою або напиленим матеріалом відбувається їх з'єднання за рахунок зварюванняадгезії та механічного зчеплення[

 

Наплавлення

Наплавлення передбачає нанесення розплавленого металу на оплавлену металеву поверхню з наступною його кристалізацією для створення шару з заданими властивостями і геометричними параметрами. Наплавлення застосовують для відновлення зношених деталей, а також при виготовленні нових деталей з метою отримання поверхневих шарів, що володіють підвищеними твердістю, зносостійкістю, жароміцних, кислотостойкостью або іншими властивостями. Вона дозволяє значно збільшити термін служби деталей і набагато скоротити витрату, дефіцитних матеріалів при їх виготовленні. При більшості методів наплавлення, так само як і при зварюванні, утворюється рухлива зварювальний ванна. У головній частині ванни основний метал розплавляється і перемішується з електродним металом, а в хвостовій частині відбуваються кристалізація розплаву і освіту металу шва. Наплавляти можна шари металу як однакові за складом, структурою та властивостями з металом деталі, так і значно відрізняються від них. Наплавляється метал вибирають з урахуванням експлуатаційних вимог і зварюваності. Наплавлення може проводитися на плоскі, циліндричні, конічні, сферичні та інші форми поверхні в один або кілька шарів. При наплавленні поверхневих шарів з заданими властивостями, як правило, хімічний склад наплавленого металу істотно відрізняється від хімічного складу основного металу.

Застосовують наступні види наплавлення:

· Ручна дугова наплавка виконується покритим електродом, що плавиться або не плавиться електродом. Плавляться наплавочні електроди застосовуються відповідно до призначення кожного типу і марки. Плавляться електроди застосовують при наплавленні на поверхню деталі порошкових сумішей. Застосовуються електроди з литих твердих сплавів і у вигляді трубки, заповненої легирующей порошкоподібної сумішшю. Ручна наплавка малопродуктивна і трудомістка, тому застосовується при наплавленні деталей складної конфігурації.

· Автоматична і напівавтоматична наплавка під флюсом проводиться дротом суцільного перетину, стрічковим електродом або порошковим дротом. Легування наплавляємого шару здійснюють через електродний дріт, легований флюс (при дроті з низьковуглецевої сталі) або спільним легированием через проволокуі флюс. Іноді в зону дуги вводять легуючі речовини у вигляді пасти або порошку. Наплавлення в захисних газах застосовують при наплавленні деталей в різних просторових положеннях і деталей складної конфігурації.

· Наплавлення в захисних газах застосовують при наплавленні деталей в різних просторових положеннях і деталей складної конфігурації. Можливість спостерігати, за процесом формування валика дозволяє коригувати його, що дуже необхідно при наплавленні складних поверхонь. Наплавлення проводять найчастіше в аргоні або вуглекислому газі плавким або неплавким електродом. Найбільшого поширення набула наплавка в вуглекислому газі на постійному струмі зворотної полярності.

· Плазмова наплавка проводиться плазмової (стислій) дугою прямого чи непрямого дії. Присадним матеріалом служить наплавочная дріт і порошкові суміші. Існують різні схеми наплавлення, які отримують широке застосування завдяки високій продуктивності (7 ... 30 кг / год), можливості наплавлення тонких шарів при малій глибині проплавлення основного металу. При цьому отримують гладку поверхню і високу якість наплавленого шару.

· Вибродуговая наплавлення виконується спеціальної автоматичної голівкою, що забезпечує вібрацію і подачу електродного дроту в зону дуги. При вібрації електрода відбувається чергування короткого замикання зварювального кола та розриву ланцюга (паузи). У зону наплавлення подається охолоджуюча рідина. Вона захищає наплавлений метал від впливу повітря і, охолоджуючи деталь, сприяє зменшенню зони термічного впливу, знижує зварювальні деформації і підвищує твердість наплавляємого шару. В якості охолоджуючої рідини застосовують водні розчини солей, що містять іонізуючі речовини (наприклад, кальцинованої соди), що полегшують періодичне збудження дуги після розриву ланцюга (паузи). Спосіб знайшов велике застосування для наплавлення на зношені поверхні деталей шару невеликої товщини (до 1 мм).

· Наплавлення самозахисного порошковим дротом або стрічкою відкритою дугою не вимагає захисту наплавляемого металу і по техніці виконання в основному не відрізняється від наплавлення в захисному газі. Перевагою цього виду є можливість наплавлення деталей на відкритому повітрі при вітрах і протягах. Зварювальник, спостерігаючи за процесом, може забезпечити хороше формування наплавляються валиків. Наплавлення самозахисного дротом менш складна, як по обладнанню, так і за технологією, добре піддається механізації процесу.

· Електрошлакове наплавлення характеризується високою продуктивністю. Спосіб дозволяє отримувати наплавлений шар будь-якого заданого хімічного складу на плоских поверхнях і на поверхнях обертання (зовнішніх і внутрішніх). Наплавлення виконується за один прохід незалежно від товщини наплавляемого шару.

· Газова наплавлення має обмежене застосування, так як при наплавленні виникають великі залишкові напруги і деформації в наплавляються деталях. Для наплавлення застосовують литі тверді сплави.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

28.11.2023 7МСТУ Виробниче навчання

Виробниче навчання ЕРЗ 5гр.мсту урок№12

02.04.2021 3 група МСТУ ЕРЗ урок№10 Тема : Виконувати повітряно-дугове різання складних відповідальних деталей, вузлів та конструкцій з різних металів та сплавів