08.04.2021 4МСТУ №32 Тема:Перевірення якості підготовки поверхонь основного металу, перевірення якісті зварювальних електродів та електродів для повітряно-дугового різа
Урок:№32
Тема уроку : Перевірення якості підготовки поверхонь основного металу,
перевірення якісті зварювальних електродів та електродів для
повітряно-дугового різа
https://blox.com.ua/pidhotovka-metalu-do-zvariuvannia-osoblyvosti-vymohy-hostu.html
Мета уроку :
Вивчити прийоми перевірки якості підготовки поверхонь основного металу,
перевірки якісті зварювальних електродів та
електродів для повітряно-дугового різа
Способи
перевірки якості підготовки
поверхонь основного
металу,
перевірки якісті зварювальних електродів та
електродів для повітряно-дугового різа.Ознайомитись з обладнанням та інструментам для
перевірки якості підготовки
поверхонь основного металу,
перевірки якісті зварювальних електродів та електродів для
повітряно-дугового різа
Навчитись
правильності і послідовності перевірки якості підготовки поверхонь основного металу,
перевірки якісті зварювальних електродів та електродів для
повітряно-дугового різа
· формування
умінь і навичок щодо застосування теоретичних знань отримання зварних швів без
дефектів на практиці;
розвиваюча :
· розвивати навички пізнавальної діяльності до самостійного
виконання перевірки якості підготовки
поверхонь основного
металу,
перевірки якісті зварювальних електродів та електродів для
повітряно-дугового різа
вселити учням впевненість у
власних силах, допомогти розкрити їхні індивідуальні здібності;
· навчити
мислити і відстоювати власні переконання, поважати при цьому думки інших;
виховна :
· формувати
навички культури спілкування;
· спонукати
учнів до самостійної роботи над розвитком власного інтелекту, культурного
рівня, самостійного здобуття нових знань поряд з умінням реагувати на
швидкозмінні умови навколишнього світу.
Тип уроку : Формування первинних
умінь.
Вид уроку: Вправи.
Література: І.В.Гуменюк,
О.Ф.Іваськів, О.В.Гуменюк. Технологія електродугового зварювання. К. – 2006.
127 с.
Навчально-технічне забезпечення :
зварювальне обладнання, зварювальні кабелі з
електродотримачами, електроди, зубила, сталеві щітки, захисні окуляри,
керамічні підкладки, маски
Форми проведення: фронтально-групова робота на уроці, розповідь, показ прийомів.
Методи
навчання: пояснювальний (розповідь, бесіда), ілюстративний (демонстрація
презентації та відеоролику з новими раціональними методами праці), практичний
(індивідуальна робота майстра з учнями різного рівня успішності),
репродуктивний (виконання учнями нових складних прийомів, виконання завдання за
технологічною карткою), використання відеоматеріалів.
Міжпредметні
зв’язки: інформаційні технології, спецтехнологія, матеріалознавство,
технічне креслення.
Перелік
практичних завдань: технолого-норміровочна карта,
інструктивно-технологічна карта до завдання по темі уроку.
Хід уроку:
І. Організаційна частина (2хв.)
· перевірка наявності учнів;
· перевірка готовності учнів до уроку – наявність
спецодягу;
· допуск з техніки безпеки – індивідуальні засоби
захисту
ІІ. Вступний інструктаж (43хв.)
1. Повідомлення
теми та мети уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів оволодіння прийомами і
навичками зварювання стикових з’єднань, які в сукупності з кутовими і тавровими
- відіграють важливу роль у формуванні корпусу судна (35%).
Показ нових
прийомів трудової діяльності:
шикую учнів в
учбовій майстерні, навколо показового зварювального стола, з підготовленим
набором пластин, проводжу опитування з охорони праці, переконуюсь, що учні
мають індивідуальні засоби захисту органів дихання (распіратори, рукавиці)
вміння користуватись металевими щітками, захисними окулярами. Показую
зварювання пласти (з вибраною силою струму (А)) з підкладками та без
них. Пояснення характеру і послідовності роботи учнів, коментую по ходу
процесу зварювання пластин, послідовність виконання зварювання, зачистка металу
після охолодження, візуальний огляд зварювального шва зварного
вузла.
Опитування учнів
і пробне виконання ними нових прийомів, показаних майстром в/н.
Показ прийомів
зварювання учнями, коментар на помилок, розбризкування металу –
висока дуга, шлакові включення – кут нахилу електроду, не провари – швидкість
переміщення електроду, підрізи, кратери – зварювання без підкладок.
Поточний
інструктаж (270хв.)
- Видання завдань
для самостійної роботи учнів та пояснення порядку їх виконання: видаю
завдання з поясненням їх виконання.
- Розподіл
учнів за робочими місцями: розподіляю по робочим місцям.
- Повідомлення
про критерії оцінювання виконуваних робіт – оцінювання поетапне по мірі
виконання завдання.
Цільові обходи
майстром в/н робочих місць учнів – перевіряю охорону праці, організацію
робочих місць, технологічну послідовність виконання робіт.
- Прийом майстром
в/н виконаних робіт – приймаю, класифікую.
Прибирання
робочих місць – складання відпрацьованого матеріалу, інструменту, обладнання,
огарків електродів, зварювальних кабелів, щитків та інше, підмітання підлоги.
ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА № 11
Тема уроку: Перевірочні роботи
|
№ пп |
Найменування операції |
Схема |
Інструкція до виконання |
Кінцевий результат |
Інструменти та
матеріали |
|
1 |
Підготовка
пластини до зварювання |
|
Металевою
щіткою зачистити поверхню пластини від
бруду і окалини. |
Навчитися
виконувати підготовку пластин до зварювання |
Маска
із світлофільтром, електродотримач, молоток, щітка по металу,металевий
кутник. Електроди: ᴓ 3-4 мм типу
Э46, вуглецева
сталь розмір (250×150×8) |
|
2 |
Встановити
пластину під кутом 45̊ |
|
Зачищену пластину встановити на робочий стіл
під кутом 45̊ , використовуючи металевий кутник |
Навчитися
виконувати встановлення пластину під кутом 45̊. |
|
|
3 |
Наплавити
чотири валика на похилу пластину під кутом 45̊ |
|
Запалити
дугу в нижній точці пластини, нахилити електрод під кутом 15-30̊ до вертикалі
і виконуючи коливальні рухи наплавити чотири валика від кромки до кромки. |
Навчитися
якісно і самостійно виконувати наплавлення валиків на похилу пластину під кутом
45̊. |
|
|
4 |
Контроль
якості |
|
Молотком
оббити та щіткою зачистити шлак на швах і на основному металі. Підготувати
роботу до оцінювання. |
Навчитися
самостійно виконувати візуальний контроль зварного шва |
Заключний
інструктаж.
- Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку: не
вкладання в нормативний час, відведений для зварювання пластин, перевищений
через загальний час підготовки до зварювання.
- Оцінка роботи учнів, їх об’єктивне
обґрунтування: в основному оцінюю позитивно, так як учні хочуть
оволодіти професією зварника і стараються дотримуватися вимог, поставлених
перед ними.
- Аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення,
недостатня техніка зварювання, недотримання технологічного процесу зварювання
(непослідовність у виконанні робіт) – дотримуватись технологічного
процесу, та вибору режиму зварювання (А-сила струму, Н- висота дуги, S- швидкість переміщення електроду).
- Повідомлення та обґрунтування оцінок – повідомляю
оцінки (сумарність по опрацьованій темі).




