25.03.2021в/н ЕРЗ 4гр.мсту урок№28 Тема : Наплавлення простих невідповідальних деталей
Урок:№28
Тема уроку : Наплавлення простих невідповідальних деталей
Мета уроку : Вивчити прийоми запалювання зварювальної дуги та основні коливальні рухи при зварюванні.
Способи наплавлення простих невідповідальних деталей.Ознайомитись з обладнанням та інструментам для наплавлення простих невідповідальних деталей.
Навчитись правильності і послідовності наплавлення простих невідповідальних деталей.
дидактична :
· навчити технології наплавлення простих невідповідальних деталей;
· формування умінь і навичок щодо застосування теоретичних знань отримання зварних швів без дефектів на практиці;
розвиваюча :
· розвивати навички пізнавальної діяльності до самостійного виконання наплавлення простих невідповідальних деталей;·
вселити учням впевненість у власних силах, допомогти розкрити їхні індивідуальні здібності;
· навчити мислити і відстоювати власні переконання, поважати при цьому думки інших;
виховна :
· формувати навички культури спілкування;
· спонукати учнів до самостійної роботи над розвитком власного інтелекту, культурного рівня, самостійного здобуття нових знань поряд з умінням реагувати на швидкозмінні умови навколишнього світу.
Тип уроку : Формування первинних умінь.
Вид уроку: Вправи.
Література: І.В.Гуменюк, О.Ф.Іваськів, О.В.Гуменюк. Технологія електродугового зварювання. К. – 2006. 127 с.
Навчально-технічне забезпечення :
зварювальне обладнання, зварювальні кабелі з електродотримачами, електроди, зубила, сталеві щітки, захисні окуляри, керамічні підкладки, маски
Форми проведення: фронтально-групова робота на уроці, розповідь, показ прийомів.
Методи навчання: пояснювальний (розповідь, бесіда), ілюстративний (демонстрація презентації та відеоролику з новими раціональними методами праці), практичний (індивідуальна робота майстра з учнями різного рівня успішності), репродуктивний (виконання учнями нових складних прийомів, виконання завдання за технологічною карткою), використання відеоматеріалів.
Міжпредметні зв’язки: інформаційні технології, спецтехнологія, матеріалознавство, технічне креслення.
Перелік практичних завдань: планки металеві 6х60х250мм з розробкою та без розробки кромок, технолого-норміровочна карта, інструктивно-технологічна карта до завдання по темі уроку.
Хід уроку:
І. Організаційна частина (2хв.)
· перевірка наявності учнів;
· перевірка готовності учнів до уроку – наявність спецодягу;
· допуск з техніки безпеки – індивідуальні засоби захисту
ІІ. Вступний інструктаж (43хв.)
1. Повідомлення теми та мети уроку
Мотивація навчальної діяльності учнів оволодіння прийомами і навичками зварювання стикових з’єднань, які в сукупності з кутовими і тавровими - відіграють важливу роль у формуванні корпусу судна (35%).
Показ нових прийомів трудової діяльності:
шикую учнів в учбовій майстерні, навколо показового зварювального стола, з підготовленим набором пластин, проводжу опитування з охорони праці, переконуюсь, що учні мають індивідуальні засоби захисту органів дихання (распіратори, рукавиці) вміння користуватись металевими щітками, захисними окулярами. Показую зварювання пласти (з вибраною силою струму (А)) з підкладками та без них. Пояснення характеру і послідовності роботи учнів, коментую по ходу процесу зварювання пластин, послідовність виконання зварювання, зачистка металу після охолодження, візуальний огляд зварювального шва зварного вузла.
Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів, показаних майстром в/н.
Показ прийомів зварювання учнями, коментар на помилок, розбризкування металу – висока дуга, шлакові включення – кут нахилу електроду, не провари – швидкість переміщення електроду, підрізи, кратери – зварювання без підкладок.
Поточний інструктаж (270хв.)
- Видання завдань для самостійної роботи учнів та пояснення порядку їх виконання: видаю завдання з поясненням їх виконання.
- Розподіл учнів за робочими місцями: розподіляю по робочим місцям.
- Повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт – оцінювання поетапне по мірі виконання завдання.
Цільові обходи майстром в/н робочих місць учнів – перевіряю охорону праці, організацію робочих місць, технологічну послідовність виконання робіт.
- Прийом майстром в/н виконаних робіт – приймаю, класифікую.
Прибирання робочих місць – складання відпрацьованого матеріалу, інструменту, обладнання, огарків електродів, зварювальних кабелів, щитків та інше, підмітання підлоги.
https://studwood.ru/1623297/tovarovedenie/zagalni_vidomosti_naplavlennya
ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА
ПРОФЕСІЯ: Електрогазозварник
КВАЛІФІКАЦІЯ: 2 розряд
ТЕМА: Наплавлення розширених валиків на сталевій пластині в нижньому положенні шва.
МЕТА: : Навчитись виконувати розширення валика в нижньому положенні пластин.
ВІДВЕДЕНИЙ ЧАС: 4 год.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ: користуватися справним обладнанням, засобами захисту.
Зміст завдання та послідовність виконання | Обладнання, інструмент, пристосування | Технічні умови і вказівки щодо виконання завдання | Малюнок (схема) |
1. Покласти пластину на зварювальний стіл у горизонтальне положення | Зварювальний стіл, пластина | Під час ручного зварювання розширеною вважають ширину валика, що дорівнює 2.5-4 діаметра електрода | Схема виконання розширеного валика 1 - ширина валика повинна бути 2,5-4 діаметра електрода |
2. Встановити режим зварювання | |||
3. Запалити дугу і відрегулювати зварювальний струм до потрібного значення. | Зварювальний трансформатор | Метал зварювальної ванни підтримувати в рідкому стані, щоб частини шлаку спливли на поверхню зварювальної ванни, а шлак не окиснив метал шва. Кожна наступна порція розплавленого металу повинна сплавлятися з попередньою. | |
4. Під час виконання розширених валиків зварювальник надає електроду три рухи: 1-й — поступальний "зверху вниз"; 2-й — вздовж осі шва; 3-й - коливальний рух електрода поперек осі шва. Він необхідний для кращого прогріву зварюваних країв і одержання шва потрібної ширини. Поперечні коливання електрода, а також переміщення вздовж пластини здійснюють з однаковою швидкістю. У разі більших поперечних коливань краї не встигають достатньо прогрітися, знижується якість шва і продуктив- ність зварювання. | Щиток або маска, електроди, молоток для відбивання шлаків. | У цьому випадку одержимо дрібно-лусковий шов високої якості. Наплавлений валик не повинен мати незаплавлених кратерів, шлакових включень. Для обміру валиків використовують вимірні лінійки, універсальні шаблони. | І ІІ I - від себе II - до себе |
5. Розпочинати наплавлення розширених валиків слід у напрямі "зліва направо", а потім — "справа наліво" від себе і на себе. Після відпрацювання цих навичок слід перейти до фігурного наплавлення, наплавлення суміжних і паралельних валиків. Наплавлення валиків за ламаною лінією допомагає відпрацювати вміння переміщати електрод з річним нахилом, що необхідно під час зварювання решітчастих конструкцій. |
Заключний інструктаж.
- Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку: не вкладання в нормативний час, відведений для зварювання пластин, перевищений через загальний час підготовки до зварювання.
- Оцінка роботи учнів, їх об’єктивне обґрунтування: в основному оцінюю позитивно, так як учні хочуть оволодіти професією зварника і стараються дотримуватися вимог, поставлених перед ними.
- Аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення, недостатня техніка зварювання, недотримання технологічного процесу зварювання (непослідовність у виконанні робіт) – дотримуватись технологічного процесу, та вибору режиму зварювання (А-сила струму, Н- висота дуги, S- швидкість переміщення електроду).
- Повідомлення та обґрунтування оцінок – повідомляю оцінки (сумарність по опрацьованій темі).




